Осасуна - Лас Палмас 2:2

Отборите на Осасуна и Лас Палмас направиха 2:2 в мач от седмия кръг на испанското първенство, игран на "Ел Садар". Домакините дръпнаха с два гола преди почивката след попадения на Роберто Торес (6 - дузпа) и Серхио Леон (45). Висенте Гомес върна един гол в 56-ата минута, а в 90-ата Давид Гарсия изравни за крайния резултат. Осасуна остава в дъното на класирането, докато канарският тим е стъпил на седмата позиция.Осасуна - Лас Палмас 2:2

Съдия: Иглесиас Вийянуева Стадион: "Ел Садар" Осасуна 2:2 Лас Палмас Голмайстори 6' Роберто Торес 45' Серхио Леон Висенте Гомес 56' Давид Гарсия 90' Състав Наусет Перес   Раул Лисоаин Мигел Фланьо   Мичел Маседо Ойер Санхурхо   Айтами 85’ Унай Гарсия   Висенте Гомес 61’ Хуан Фуентес   Давид Гарсия Мигел де лас Куевас   Елдер Лопеш 69’ 81’ Роберто Торес   Кевин-Принс Боатенг Давид Гарсия   Роке Меса Фаусто Тиенса   Тана Домингес Алекс Беренгер   Матео Гарсия 69’ 64’ Серхио Леон   Марко Ливая Смени 61’ Тано Бонин   Дани Кастеяно 69’ 64’ Хайме Ромеро   Момо Фигероа 69’ 81’ Мигел Олавиде   Асдрубал Падрон 85’