Нефтохимик - Локомотив (Пд) 1:2

Нефтохимик - Локомотив (Пд) 1:2Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Нефтохимик при гостуването си в Бургас в мач от осмия кръг на Първа лига. "Смърфовете" показаха, че притежават повече опит от съперника си и се адаптираха по-добре на тежкия терен на стадион "Лазур". След скучно първо полувреме, в което липсваха чистите положения пред двете врати, гостите стигнаха до успеха след почивката с две бързи попадения на Мартин Райнов и Димо Бакалов. В последната минута на двубоя пък Венцислав Христов намали за домакините, но за повече нямаше време.

Първа лига Съдия: Никола Попов Стадион: "Лазур" Нефтохимик Бургас 1962 1:2 Локомотив (Пловдив) Голмайстори Мартин Райнов 61' Димо Бакалов 69' 89' Венцислав Христов Състав Янко Георгиев   Ясин Ел Харуби Ангел Грънчов   Кирил Котев Марко Ранджелович   Пламен Крумов Живко Хаджиев   Иван Горанов Николай Дюлгеров   Дани Кики 87’ 46’ Георги Чакъров   Ванчо Траянов 46’ Иван Вълчанов   Георги Вълчев 56’ Румен Руменов   Мартин Райнов 70’ Йордан Йорданов   Парвизджон Умарбаев 60’ Иво Малинов   Веселин Марчев Венцислав Христов   Мартин Камбуров Смени 56’ Мариян Огнянов   Осама Рашид 46’ 46’ Станислав Маламов   Димо Бакалов 60’ 0’ Живко Петков   Димитър Велковски 87’