Полетът на "орлите" към първото място продължава (видео)

Отборът на Лудогорец постигна убедителна победа с 3:1 над Нефтохимик в среща от деветия кръг на Първа лига. Този успех доближава "орлите" на четири точки от лидера Левски, но играчите на Георги Дерменджиев имат и мач по-малко.

Двубоят започна отлично за Лудогорец, като още в 13-ата минута Вандерсон наказа Янко Георгиев. Бразилецът е в серия от четири мача подред, в които се разписва. Изненадата дойде в 47-ата минута, когато Николай Дюлгеров матира Владислав Стоянов. Все пак логичното се случи в 57-ата минута, когато Лукас Саша направи резултата 2:1, а в 70-ата минута Клаудиу Кешерю оформи крайния резултат в сблъсъка.

Ситуацията при Нефтохимик остава тежка. Футболистите на Христо Янев са на дъното с актив от едва четири точки. Тимът е в серия от пет поредни загуби, в които е инкасирал 11 попадения.

Първият интересен момент в сблъсъка от кръга дойде в 6-ата минута, когато Николай Дюлгеров опита изненадващ изстрел от над 30 метра. Топката мина малко над вратата. В 13-ата минута Вандерсон вкара първия гол в срещата. Крилото получи подаване в наказателното поле и с лекота матира Янко Георгиев. Това бе гол №4 за бразилеца в Първа лига през този сезон.

В 21-ата минута един от най-добрите играчи до този момент - Лукас Саша, пробва удар към стража на "шейховете", но кълбото мина над вратата. Пет минути по-късно и Кафу се опита да се разпише, но Велков се намеси отлично.

В 31-ата минута Натанаел отправи бомбен изстрел от дистанция, но шутът му срещна горната греда. Малко по-късно отново Саша пробва своя мерник, но и този път не успя да отбележи първия си гол за сезона.

В последните секунди на първата част Джонатан Кафу пропусна невероятен шанс да направи резултата 2:0. Голмайсторът бе изведен очи в очи с вратаря, но шутът му мина на сантиметри от целта.

Второто полувреме започна перфектно за играчите на Христо Янев. Иван Вълчанов пусна страхотен пас към Николай Дюлгеров, който с мощен изстрел изпрати топката във вратата на Владислав Стоянов.

В 56-ата минута Лукас Саша върна преднината на "орлите". Бразилецът получи подаване от Марселиньо и моментално с диагонален удар наказа капитана на гостите за втори път в мача.

Малко по-късно Марселиньо получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но шутът му бе отразен от Янко Георгиев. Все пак в 70-ата минута Лудогорец вкара трети гол в сблъсъка. Марселиньо намери отлично Кешерю, който стреля от границата на наказателното поле на Нефтохимик, а топката се удари в левия стълб на вратата и влетя в мрежата на стража на "шейховете".

В 86-ата минута Кишада стреля много добре с глава, но Янко Георгиев се намеси отлично. Секунди след тази възможност, резервата Венци Христов пробва рефлекса на Стоянов, но националът се справи и запази аванса на "орлите". Това бе и последната интересна ситуация в мача.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Пирин (Благоевград), а "шейховете" приемат Славия.

ЛУДОГОРЕЦ - НЕФТОХИМИК 3:1