Ливърпул - Хъл Сити 5:1

Ливърпул - Хъл Сити 5:1Ливърпул постигна четвърта поредна победа във всички турнири, след като с лекота разгроми Хъл Сити с 5:1 на "Анфийлд". Превъзходството на селекцията на Юрген Клоп бе пълно, като домакините бяха допълнително улеснени от факта, че "тигрите" останаха с човек по-малко още в 29-ата минута заради червен картон на Ахмед Елмохамади. Още преди тази ситуация Адам Лалана (18') беше открил резултата, а до почивката Джеймс Милнър (29'-дузпа) и Садио Мане докараха преднината на мърсисайдци до класически измерения. През втората част Дейвид Мейлер (51') намали, но Филипе Коутиньо (52') и отново Милнър (71'-дузпа) оформиха крайния резултат.

Премиър лийг Съдия: Стадион: "Анфийлд" Ливърпул 5:1 Хъл Сити Голмайстори 18' Адам Лалана 29' Джеймс Милнър 36' Садио Мане Дейвид Мейлер 51' 52' Филипе Коутиньо 71' Джеймс Милнър Състав Лорис Кариус   Дейвид Маршал Жоел Матип   Къртис Дейвис Рагнар Клаван   Андрю Робъртсън Натаниел Клайн   Том Хъдълстоун 45’ Джеймс Милнър   Ахмед Елмохамади 29’ 74’ Джордан Хендерсън   Джейк Ливърмор 75’ Филипе Коутиньо   Робърт Снодграс Роберто Фирмино   Райън Мейсън 74’ 69’ Адам Лалана   Сам Клукас Жоржиньо Вайналдум   Абел Ернандес Садио Мане   Адама Диоманде 33’ Смени 74’ Емре Джан   Хари Магуайър 45’ 75’ Марко Груич   Дейвид Мейлер 33’ 69’ Даниел Стъридж