Шалке 04 - Аугсбург 1:1

Шалке 04 - Аугсбург 1:1Отборите на Шалке 04 и Аугсбург си размениха по един късен гол в мача помежду си от предпоследния 33-и кръг на германската Първа Бундеслига. Срещата на "Фелтинс Арена" завърши 1:1. В 82-ата минута холандският нападател Клаас-Ян Хунтелаар даде аванс на Шалке в резултата. В 89-ата минута обаче Даниел Байер с първия си гол за сезона в първенството попари "кралскосините" от Гелзенкирхен и спаси гостите от поражение. Хунтелаар бе точен с удар отблизо след подаване отдясно на бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара. Бразилският десен бек се появи в игра в 71-ата минута на мястото на Бенедикт Хьоведес. Минута преди края Байер с изстрел извън наказателното поле изненада вратаря Ралф Феерман и изпрати топката в долния десен ъгъл на стража.

Съдия: Кристиан Дингерт Стадион: "Фелтинс Арена" Шалке 04 1:1 Аугсбург Голмайстори 82' Клаас-Ян Хунтелаар Даниел Байер 89' Състав Ралф Феерман   Марвин Хитц 71’ Бенедикт Хьоведес   Кристоф Янкер Роман Нойщетер   Хон Чон-Хо Жоел Матип   Филип Макс Сеад Коласинац   Джефри Гауелею 89’ Макс Майер   Халил Алтънтоп 76’ Пиер-Емил Хьойберг   Даниел Байер Леон Горетцка   Каиуби Льорой Сане   Коо Жа-Чеол 32’ Ерик Максим Чупо-Мотинг   Доминик Коор 70’ Клаас-Ян Хунтелаар   Алфред Финбогасон Смени 71’ Жуниор Кайсара   Константинос Стафилидис 70’ 89’ Йоханес Гайс   Раул Бобадийя 32’ 76’ Алесандро Шьопф   Жи Дон-Вон 87’