Тулуза - Лион 2:3

Тулуза - Лион 2:3Отборът на Лион спечели много важна победа в борбата си за класиране в Шампионската лига. "Хлапетата" се наложиха с 3:2 при визитата си на Тулуза в мач от 35-ия кръг на Лига 1. Всички попадения в мача паднаха след почивката. Марсел Тисеран откри за домакините след разбъркване при един корнер, но резервата Клеман Грение изравни от фаул. В края на мача пък дойдоха едни луди пет минути, в които паднаха три гола. Първо Александре Лаказет даде преднина на Лион, но Висам Бен Йедер изравни. В 86-ата минута обаче Корентен Толисо донесе победата на гостите.

Съдия: Клемен Тюрпен Стадион: "Мюнисипал" Тулуза 2:3 Лион Голмайстори 50' Марсел Тисеран Клемaн Грение 73' Александре Лаказет 81' 83' Висам Бен Йедер Корентен Толисо 86' Състав Албан Лафонт   Антони Лопеш Стив Яго   Рафаел да Силва Марсел Тисеран   Жереми Морел 76’ Франсоа Мубандж   Мапу Янга-Мбива Иса Диоп   Самюел Юмтити 63’ Етиен Дидо   Матийо Валбуена 68’ 70’ Адриен Регатен   Максим Гоналон 76’ Тонго Хамед Думбия   Рашид Гедзал 68’ Алексис Блен   Жордан Фери Висам Бен Йедер   Корентен Толисо Мартин Брайтвайте   Александре Лаказет Смени 63’ Оскар Трехо   Анри Бедимо 76’ 76’ Панчи Сириекс   Клемaн Грение 68’ 70’ Жан-Даниел Акпа Акпро   Набил Фекир 68’