Лион продължава гонитбата с Монако (видео)

По всичко личи, че надпреварата между Лион и Монако за второто място в крайното класиране на Лига 1 ще продължи до последния кръг. Снощи и двата отбора спечелиха мачовете си от 36-ия кръг и отново се изравниха по точки. "Монегаските" се наложиха с 3:2 над Гинган, а малко по-късно Лион се справи с гостуващия Газелек Аячо и го победи с 2:1.

"Хлапетата" поведоха още в 10-ата минута с куриозен гол на Рашид Гедзал. Халфът центрира от корнер и фалцираната топка изненада стража на гостите Клеман Мори, който не реагира добре и позволи кълбото да се озове зад голлинията. Стражът на Газелек Аячо сбърка и при второто попадение на Лион, паднало в 40-ата минута. Той остави наглед безобидно центриране на Рафаел да Силва да стигне до Максуел Корне и за него не бе проблем да опъне мрежата.

В 49-ата минута влезлият като резерва Грегори Пужол върна интригата с изключително красиво изпълнение. Той пое на скорост топката след пас на Жак Зуа и елегантно прехвърли Антони Лопеш. Корсиканци можеха дори да изравнят, но в 89-ата минута Лопеш спаси Лион след удар на Кевин Маи.