Рен - Гинган 0:3

Рен - Гинган 0:3Отборът на Рен записа втора поредна загуба с 0:3 в Лига 1. След като преди седмица Хатем Бен Арфа сам донесе победата на Ница, днес играчите на Ролан Курбис бяха разбити като домакин в дербито на Бретан от Гинган в мач от 34-ия кръг на френския шампионат. Гостите нанесоха своя удар в рамките на 14 минути в средата на втората част, когато отбелязаха и трите си попадения. Първо Мустафа Диало откри, а после Джими Бриан вкара гол с пета на бившия си тим. Последното попадение бе дело на Юнус Санхаре.

Съдия: Микаел Лесаж Стадион: "Роажон Парк" Рен 0:3 Гинган Голмайстори Мустафа Диало 63' Джими Бриан 73' Юнус Санхаре 77' Състав Беноа Костил   Йонас Льосл Силван Арман   Ларс Якобсен 66’ Ромен Данзе   Жереми Сорбон Фалу Диане   Жонатан Мартинс Перейра 72’ Мешер   Юнус Санхаре 46’ Йоан Гуркюф   Джими Бриан Желсон Фернандес   Мустафа Диало 87’ Бенжамeн Андре   Тибо Жирес Камил Гросицки   Кристоф Кербрат Джовани Сио   Маркус Коко 84’ Усман Дембеле   Людовик Блас 75’ Смени 66’ Меди Зефан   Бенжамин Ангуа 87’ 72’ Людовик Баал   Нил Де Пау 84’ 46’ Жереми Бога   Жлиен Карди 75’