Барселона - Еспаньол 4:1

Шампионът Барселона разби 4:1 Еспаньол на "Камп Ноу" в каталунско дерби от 16-ия кръг на испанското първенство. Луис Суарес (18, 67) отбеляза два гола за "лос кулес", а в 68-ата минута Жорди Алба опъна мрежата на Еспаньол за 3:0. Давид Лопес реализира попадение за Еспаньол в 80-ата, а Лионел Меси оформи крайния резултат с хубав гол в последната минута.

Съдия: Матеу Лаос Стадион: "Камп Ноу" Барселона 4:1 Еспаньол Голмайстори 18' Луис Суарес 67' Денис Суарес 68' Жорди Алба Давид Лопес 80' 90' Лионел Меси Състав Марк-Андре тер Стеген   Диего Лопес 53’ Жерард Пике   Хави Лопес Хавиер Масчерано   Диего Рейес Жорди Алба   Аарон Мартин Карикол Сержи Роберто   Хосе Мануел Хурадо Андрес Иниеста   Папе Диоп 77’ Серхио Бускетс   Давид Лопес 66’ Денис Суарес   Хави Фуего Лионел Меси   Пабло Пиати 80’ Луис Суарес   Фелипе Кайседо 71’ Неймар   Жерард Морено Смени 77’ Самюел Юмтити   Роберто 53’ 66’ Рафиня Алкантара   Хосе Антонио Рейес 80’   Оскар Мелендо 71’