Манчестър Сити - Арсенал 2:1

Третият и четвъртият във временното класиране на Премиър лийг - Манчестър Сити и Арсенал, излизат един срещу друг на "Етихад Стейдиъм" в опит да спечелят трите точки и да се доближат до лидера Челси. Още в петата минута гостите излязоха напред след гол на Тио Уолкот. В 47-ата минута Льорой Сане изравни. В 71-вата минута Рахим Стърлинг напрви обрата пълен.

Съдия: Мартин Аткинсън Стадион: "Етихад" Манчестър Сити 2:1 Арсенал Голмайстори Тио Уолкот 5' 47' Льорой Сане 71' Рахим Стърлинг Състав Клаудио Браво   Петер Чех Гаел Клиши   Начо Монреал 45’ Пабло Сабалета   Лоран Косиелни Александър Коларов   Габриел Паулища Николас Отаменди   Ектор Белерин Туре Яя   Тио Уолкот Давид Силва   Франсис Коклен 75’ Рахим Стърлинг   Месут Йозил 84’ Кевин де Бройне   Гранит Джака Льорой Сане   Алексис Санчес Фернандо   Алекс Иуоби 66’ Смени 45’ Бакари Саня   Алекс Окслейд-Чембърлейн 66’ 84’ Келеши Иеанашо   Мохамед Елнени 78’   Оливие Жиру 75’