Късни голове донесоха успех на Сити (видео)

Манчестър Сити спечели с 3:0 гостуването си на последния в класирането Хъл, но успехът не дойде лесно. Първият гол в срещата падна в 72-ата минута. Тогава Яя Туре се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стърлинг. Малко по-късно влезлият като резерва Келеши Иеанашо направи 0:2, а в самия край Къртис Дейвис си отбеляза автогол.

Победата изкачи Сити временно на второ място, като "гражданите" изпревариха Арсенал и Ливърпул, който играе утре. Тимът на Пеп Гуардиола обаче изостава на седем точки от лидера Челси. Хъл пък се закотви на дъното след поредната загуба.

Гуардиола отново направи промени в състава си за гостуването на Хъл. Те са четири в сравнение с двубоя срещу Арсенал преди седмица. Стоунс, Саня, Фернандиньо и Нолито заменят Сабалета, Коларов, Фернандо и Сане.

Сити тотално доминираше по отношение на притежанието на топката през първото полувреме. Отборът на Пеп Гуардиола обаче не можеше да създаде голово положение, а много редките контраатаки на домакините криеха опасности. Още в началото на двубоя Джон Стоунс трябваше да напусне терена поради контузия и бе заменен от Коларов.

Манчестър Сити доста се поизмъчи, но стигна до гол при гостуването си на Хъл. В 72-ата минута Яя Туре от дузпа откри резултата. Наказателният удар бе спечелен от Рахим Стърлинг, който навлезе в наказателното поле и бе спънат от Робъртсън. Малко по-късно отлична комбинация завърши с второ попадение във вратата на Маршал. Де Бройне намери Давид Силва, а той подаде на Иеанашо, за когото не бе проблем да прати топката в мрежата.

В самия край Туре изведе великолепно Стърлинг отляво. Той навлезе в наказателното поле и опита да центрира ниско, топката бе отклонена от Дейвис и отново се озова зад вратаря на Хъл.

ХЪЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3
0:1 - Туре (72-д)
0:2 - Иеанашо (78)
0:3 - Дейвис (93-авт)