Селта - Севиля 0:3

Отборът на Севиля се доближи само на точка от шампиона Барселона след убедителна победа с 3:0 като гост на Селта в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Най-неочаквано хеттрик записа Висенте Ибора, който игра само през второто полувреме. Халфът на "бяло-червените" вкара с глава в 51-ата минута, удвои в 84-ата с удар от десетина метра, а в 90-ата отбеляза и дузпа.Селта - Севиля 0:3

Съдия: Ундиано Майенко Стадион: "Балаидос" Селта 0:3 Севиля Голмайстори Висенте Ибора 51' Висенте Ибора 84' Висенте Ибора 90' Състав Рубен Бланко   Серхио Рико Факундо Ронкалия   Николас Пареха 45’ Джонатан Кастро - Джони   Адил Рами Густаво Кабрал   Мариано Сержи Гомес   Габриел Меркадо 74’ Даниел Вас   Самир Насри Пабло Ернандес   Стеван Нзонзи Марсело Диас   Пабло Сарабия 67’ Пионе Систо   Франко Васкес 76’ Фабиан Ореяна   Висам Бен Йедер 81’ Яго Аспас   Витоло Смени 67’ Джон Гуидети   Тимоти Колоджешак - Коло 76’ 74’ Тео Бонгонда   Висенте Ибора 45’   Хоакин Корея 81’