Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на мъжкото хандбално първенство

Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на "А" РХГ при мъжете.

Защитаващият титлата си Локомотив (Горна Оряховица) нямаше особени проблеми и спечели срещу гостувания НСА с 31:23 в "Арена Бяла", след като взе сериозен аванс през първото полувреме от 16:9 и до края не допусна изненада.

Вицешампионът и носител на Купата на България Шумен 61 също взе солидна преднина преди почивката и се справи със Спартак (Варна) с 30:24 (17:7). Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

В първия си мач за сезона Фрегата (Бургас) постигна категорична победа над Осъм (Ловеч) с 37:27 (18:14) и взе частичен реванш за загубения от съперника плейоф за бронза в предишния шампионат.

Отборът на Чардафон (Габрово) записа първи успех в кампанията след 35:27 (16:9) над гостуващия Добруджа.

Срещи от 2-ия кръг на "А" РХГ при мъжете:

Шумен-61 - Спартак (Варна) - 30:24 (17:7)

Чардафон (Габрово) - Добруджа (Добрич) - 35:27 (16:9)

Локомотив (Горна Оряховица) - НСА - 31:23 (16:9)

Фрегата (Бургас) - Осъм (Ловеч) - 37:27 (18:14)

Пирин 64 (Гоце Делчев) - почива

в неделя:

Раховец 2008 (Горна Оряховица) - Левски

В класирането води Шумен 61 с пълен актив от 4 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) също с 4 точки, Фрегата с 2 точки и мач по-малко, Осъм, Добруджа и Чардафон също с по 2 точки и др.