Миньор изненада Шумен на старта на Sesame НБЛ

Миньор 2015 победи с 90-74 (23:23, 24:8, 26:19, 17:24)  Шумен в първия мач от новия сезон в Sesame Национална баскетболна лига, изиграл се днес в “Арена Шумен”. В следващия кръг Шумен гостува на Левски, а перничани приемат Рилски спортист.

ПЪРВА ЧАСТСлед малко повече от минута и половина игра Миньор поведе с 5-0 след кош на Богдан Бринюк и тройка на Лъчезар Тошков. Две точки на Джакори Ийли намалиха изоставането на Шумен на 3 точки, но бързо след това разликата в полза на гостите отново скочи на 5 точки (7-2), след около 3 минути игра. Тройка на Васил Попов направи преднината на неговия тим 8 точки (10-2). Отново Ийли намали на 6. Още една точна стрелба от далечно разстояние на Попов направи резултата 13-4. 4:14 минути преди края на частта Миньор поведе с 20-9. При по-малко от три минути до края Шумен стопи пасива си на 9 точки (14-23), а малко след това разликата падна на 7 точки (16-23). 1:25 мин. преди края резултатът стана 23-19 в полза на Миньор. Веднага след това разликата беше стопена само на 2 точки (21-23). 16 секунди Бено Зечич изравни (23-23), като при този резултат завърши частта.

ВТОРА ЧАСТГостите успяха да дръпнат с 5 точки още в първите минути на частта, но бързо се стигна до ново равенство (28-28). Богдан Бринюк беше фаулиран и даде преднина от 2 точки на Миньор, след като два пъти беше точен от линията за наказателни удари (30-28), при оставащи малко повече от 7 минути. Разликата бързо скочи на 6 точки (35-29). При оставащи малко повече от 3 минути до почивката разликата стана 9 точки в полза на Миньор (40-31). На почивката Миньор води с 47-31.

ТРЕТА ЧАСТСлед минута и половина игра резултатът е 51-34. Миньор продължава да увеличава преднината си, а домакините не успяват да намерят противодействие срещу съперника си. При малко повече от 6 минути до края на частта разликата е 16 точки в полза на гостите (58-42). Домакините правят грешки, позволяващи на баскетболистите на Георги Младенов да поддържат комфортна преднина в "Арена Шумен". 3:22 минути преди края разликата скочи до 23 точки (69-46). В заключителната четвърт двата отбора влязоха при резултат 73-50 в полза на Миньор.

ПОСЛЕДНА ЧАСТСлед минута игра разликата падна на 15 точки (51-76). Бързо след това обаче разликата отново скочи до 20 точки (76-56). Безсилието на домакините продължава и въпреки, че успяват да намалят малко изоставането си, съперникът им продължава да води убедително в резултата, при оставащи малко повече от 5 минути преди края на срещата (79-60). До края на срещата до изненада не се стигна.

Най-резултатен за успеха на Миньор 2015 беше Васил Попов с 24 точки, 22 вкара Богдан Бринюк, а Борислав Младенов наниза 17 точки.За Шумен Бено Зечич се разписа със 19 точки, а 17 добави Джакори Ийли.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ: Шумен: Джакори Ийли, Бено Зечич, Батъш Мустафа, Рей Идову, Владислав Станев Миньор 2015: Борислав Младенов, Коди Щварц, Васил Попов, Лъчезар Тошков, Богдан БринюкСнимки: НБЛ