Юношите на Монтана докосват титлата след домакински успех

Юношите старша възраст на Монтана са на крачка от титлата след като надиграха "Ботев" Козлодуй с 5:0 като домакини. Мачът се игра пред около 50 зрители на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста" в град Монтана. Срещата започна със силен домакински натиск, но пропуските лишиха домакините от ранен гол. С пропуски се отчетоха Георги Димитров и Владислав Красимов. Именно последният откри резултата около 30-та минута след хубаво центриране на Димитров. На полувремето двата отбора се оттеглиха при този резултат. След почивката домакините натиснаха и стигнаха до нови 4 гола. Два от тях бяха дело на Владислав Красимов, който оформи и своят хеттрик. С по едно попадение се отчетоха Десислав Иванов и Георги Димитров, който към края на мача потвърди силната си игра с попадение. Нови пропуски белязаха последните минути на мача, като Мартин Антов и Борислав Орлинов бяха близо до гола. С тази победа монтанци са начело на класирането с 6 т. пред втория "Чавдар" Бяла Слатина. Следващият кръг Монтана домакинства на последният в класирането "Ботев" Пудрия, а след това гостува именно на "Чавдар". До края на сезона остават 4 кръга, като "Монтана" се нуждае от 7 точки, за да спечели първенството и на теория.