Берое започна подготовка за сблъсъка със Сигал

Баскетболистите на Берое започнаха подготовка за първата среща от полуфиналите на Балканската лига срещу защитаващия титлата си тим на Сигал Прищина. Двубоят е в сряда от 19.30 часа в зала ДЗУ в Стара Загора. Треньорският щаб на старозагорци позволи на играчите кратка почивка след 16-а победа в НБЛ срещу Черноморец в събота. Още тази сутрин обаче отборът ще се завърне обратно в залата и ще се готви за предстоящия тежък двубой. Предвидени са две тренировки днес. Тимът на Сигал пристига в Стара Загора във вторник. Съставът от Прищина, в чийто редици играе Станимир Маринов, утре вечер ще проведе за официалното си занимание преди срещата. В събота Сигал записа 16-та си победа в първенството на Косово след като се наложи с 89:82 над Башкими (Призрен). Българинът Станимир Маринов получи 11 минути и се отчете с 5 точки и 1 борба. За Сигал срещата в сряда ще бъде второ гостуване в Стара Загора. През есента тимът от Прищина беше съперник на Берое в първата фаза на Балканската лига.