Бърнли попари шампионските амбиции на Тотнъм при завръщането на Хари Кейн

Бърнли продължи отличната си серия и спечели с 2:1 домакинството си на Тотнъм. Добрата новина за "шпорите" бе завръщането на Хари Кейн, който го отбеляза с попадение. Капитанът на Англия се разписа за 1:1 в 65-ата минута. Преди това Крис Ууд откри резултата, а седем минути преди края Ашли Барнс донесе победата на домакините. Отборът на Шон Дайч вече осем поредни мача във Висшата лига няма загуба. Тотнъм пък остана на пет точки зад лидерите Манчестър Сити и Ливърпул.
Тимът на Шон Дайч нямаше намерение да се задоволява с точката и се възползва от нестабилни изяви в отбраната на съперника. Седем минути преди края влезлият като резерва Гудмундсон пусна топката в наказателното поле, защитниците на Тотнъм не успяха да я изчистят, тя стигна до Ашли Барнс и той я прати в мрежата. Лондончани опитаха да натиснат в края, но стигнаха само до две разбърквания пред Хийтън БЪРНЛИ - ТОТНЪМ 2:1 1:0 - Ууд (57) 1:1 - Кейн (65) 2:1 - Барнс (83)  СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕПРОГРАМАТА НА БЪРНЛИПРОГРАМАТА НА ТОТНЪМ