Суворово не даде никакъв шанс на гостите от Хитрино

За първенство на Североизточната трета лига – ХХVI кръг  „Суворово“ прие у дома следващия го плътно в класирането тим от „Хитрино“ и го надигра категорично. Крайният резултат 5:0 е красноречиво доказателство за съотношението на силите на изкуствения градски футболен терен в Суворово.

Головете за домакините отбелязаха Милен Стефанов в 28 минута след разбъркване в наказателното поле на гостите от Хитрино и плътен удар от границата на наказателното поле. В 55 минута Александър Чукански надбяга защитата на „Хитрино“ и покачи на 2:0. Преди това обаче имаше грубо нарушение срещу капитана на гостите Максим Недев – неотсъдено от млазия рефер от Варна Димитър Михайлов. Три минути след това Димитър Михайлов малко прибързано реши да приключи с мача отсъждайки най-тежкото наказание –дузпа за нарушение в наказателното поле на гостите след плонжа на вратаря Валери Вълев. Дали имаше нарушение в наказателното поле преценява единствено главния съдия, затова ще си спестим мнението, но определено нарушение нямаше. От бялата точка Милен Стефанов беше точен за 3:0.

В 65 минута беше отсъдена нова дузпа в полза на „Суворово“ отново дълго оспорена от състезателите на „Хитрино“. Състезателя на домакините Данаил Борисов преди да нахлуе в наказателното поле на гостите, при получаването на топката бе в положение на близо метър в засада немаркирана от асистент рефера Мартин Дамянов от страната на официалната трибуна. Въпреки това обаче за нарушението извършено в наказателното поле Васил Христов (Хитрино) получи и жълт картон. С изпълнението на дузпата се нагърби отново Милен Стефанов, който реализира за хеттрик. Петото попадение във вратата на гостите реализира в 73 минута влезлият като резерва Любомир Михалев след асистенция на Костадин Хараламбиев.

Заслужена победа за тима на „Суворово“, които особено през втората част на мача тотално надиграха гостите от „Хитрино“. Момчетата на Николай Кръстев от „Хитрино“ за порезен път в последните  3 – 4 мача разочароваха близо 30 фенове пропътували далечното разстояние. В сряда им престои полуфинална среща за купата на аматьорите на градския стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен с тима на „Арда“(Кърджали) и какъв ще е изхода от срещата никой не желае да коментира.