Евро 2024: Англия - Словакия 2:1 /второ продължение/

Червен картон и късен гол лишиха Алавес от важен успех (видео)

Отборът на Алавес изпусна по нелеп начин победата над Леганес в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. Домакините водеха с 2:0 до 75-ата минута, но в крайна сметка инкасираха две попадения и срещата завърши 2:2.

Мунир Ел Хадади (46’) и Алфонсо Педраса (52’) дадоха силен старт на Алавес за второто полувреме, като и при двата гола дейно участие имаше новото попълнение Джон Гуидети.

Играчите от “Мендисороса” превъзхождаха съперника и се чувстваха сигурни победители, но в 75-ата минута реферът даде спорна дузпа за игра с ръка на Гуидети. Габриел я реализира и интригата се завърна.

Алавес удържаше аванса си почти до самия край, за да се стигне до 87-ата минута, когато нова намеса на арбитъра Даниел Трухийо даде шанс за гостите. Тогава съдията вдигна втори жълт картон на централния защитник Родриго Ели за опасна игра, което улесни Леганес, за да може тимът да стигне до второ попадение в 90-ата минута, реализирано от Йосеба Салдуа.

Така Алавес пропусна шанса да се отдалечи на 5 точки от зоната на изпадащите. Леганес има 6 точки повече от днешния си опонент и поне на този етап не трябва да се притеснява толкова много.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!