Монако изпусна две точки като гост на Монпелие (видео)

Отобрите на Монпелие и Монако не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 20-ия кръг на Лига 1 във Франция. Двубоят приключи без голове - 0:0. Гостите обаче могат повече да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като пропуснаха по-добрите положения в мача.

През първата част играта бе сравнително равностойна, но през второто полувреме Монако направи всичко по силите си да стигне до победата. С пропуски пред вратата на Монпелие се отличиха Тома Льомар, Балде Кейта и Жемерсон, а най-добрата възможност за гол се откри пред Кевин Н'Дорам . В 78-ата минута след центриране от корнер той отправи удар с глава отблизо, който бе спасен по блестящ начин от вратаря Бенжамен Лекомт.

Така срещата завърши без победител и по този начин бе прекъсната серията от 4 поредни победи на Монако. Все пак тимът остава на 2-ото място в таблицата с 42 точки, но и мач повече от третия Лион, който е с 41 точки. Монпелие пък се намира на 8-ата позиция с 28 точки в актива си.