Новото попълнение на Ливърпул прати Англия на полуфинал

Националният отбор на Англия до 20 години се класира на полуфинал на Световното първенство в Южна Корея след победа с 1:0 над Мексико. Единственото попадение отбеляза новото попълнение на Ливърпул Доминик Соланке, който се разписа в 47-ата минута. В битката за място на финала "трите лъва" ще срещнат Италия.

Англия доминираше през по-голямата част, но завършекът на двубоя бе нервен за селекцията на Пол Симпсън, тъй като 17 минути преди края Джош Онома бе изгонен за пресилен втори жълт картон. Мексико наложи натиск, но така и не успя да стигне до изравнителен гол, а англичаните пропуснаха да накажат съперника на контраатака и да направят победата си по-изразителна.

Англия се класира за полуфинал на световно първенство в тази възрастова група за първи път от 24 години.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!