Англия на финал за първи път от 51 години, талантите на Ливърпул над всички

Англия се класира на финалa на Световното първенство за младежи до 20 години, след като победи с 3:1 Италия в Южна Корея. "Адзурите" поведоха в самото начало с гол на Рикардо Орсолини (2'). Това обаче не смути "трите лъва", които след това доминираха напълно. Основна заслуга за това имаха талантите от Ливърпул. Новото попълнение на мърсисайдци Доминик Соланке, който вкара и победния гол в 1/4-финала срещу Мексико, изравни резултата в 66-ата минута след перфектно центриране на друг играч на Ливърпул - Шей Оджо, който затрудни италианския страж. Нападателят на Евертън Адемола Луукман направи пълен обрат в 77-ата минута. При изграждането на тази атака отново с основен принос бе Оджо, който се появи като резерва и раздвижи много играта на англичаните. Две минути преди края Соланке оформи крайния резултат с втория си гол днес.

Така Англия се класира на финал на Световно първенство за първи път от 51 години. В мача за титлата, който е в неделя, селекцията на Пол Симпсън ще се изправи срещу Венецуела. Италия пък ще играе с Уругвай в мача за третото място.