Радослав Бакърджиев: Целта пред Левски е да играе финал (видео)

Женският отбор на Левски (София) отстрани вечния си съперник ЦСКА (София) от борбата за титлата, след 2:1 победи в четвъртфиналните плейофи, а ето какво каза треньорът на "сините" Радослав Бакърджиев за BGvolleyball.com след края на двубоя в зала "Васил Симов".

Къде бе ключът към успеха?

Както си пожелахме след края на втория мач, успяхме да направим добро начало. Мисля, че го надиграхме доста категорично на сервис и на посрещане, както и с крайните нападателки. В същото време им спряхме тяхната атака и видяхте, че направихме доста блокади. Това се оказа решаващо за победата.

ЦСКА - Левски

Преди полуфиналите с Раковски (Димитровград) предстои дълга пауза. До колко ще се отрази?

Имаме нужда от тази почивка. Надявам се да свършим доста работа и, дай Боже, да сме победители в полуфинала, за да изиграем един финал. Иначе очаквам оспорвани мачове с Раковски, както бяха досега през сезона.

Според регламента, за да не завършите на шестото място от редовния сезон, трябва да спечелите титлата. Способен ли е Левски на това?

В момента просто искам да се подготвим за полуфиналите, да ги спечелим, а след това ще мислим за напред. Мач за мач, но да не използваме това клише. Целта е да изиграем финал, а там какво ще стане, вече не се знае.

Смятате ли, че регламента за първенствата и крайното класиране у нас трябва да бъде променен, след като в плейофите се играе само за титлата?

Нямам категорично мнение по този въпрос. Да, теоретично, ако се класираме за финал, ще е по-добре да сме първи или втори, отколкото шести... В предишни сезони този регламент обаче е бил в наша полза.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

СНИМКИ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:3 - ТУК!!!