Вашингтон прекъсна победната серия на Кълъмбъс

Вашингтон разгроми гостуващия Кълъмбъс с 5:0 и прекъсна серията от 16 поредни победи на съперника в Националната хокейна лига. Така гостите, които са лидери в редовния сезон с 58 точки, не успяха да изравнят рекорда на Питсбърг от 17 последователни успеха от сезон 1992/1993. Вратарят на столичани Брейдън Холтби отрази всичките 29 удара и записа четвърти "шътаут" за сезона. Джон Карлсон и Нейт Шмид завършиха с по гол и асистенция, а Даниел Уиник, Андре Бураковски и Джъстин Уилямс също се разписаха. Кълъмбъс допусна първо поражение от 26 ноември насам. Колтън Сисънс реализира хеттрик, а Нешвил отнесе домакина Тампа Бей с 6:1. Мийк Фишър допринесе с гол и асистенция за четвъртата поредна победа като гост на тима, а Филип Форсберг и Райън Елис също вкараха. Тайлър Джонсън се отчете с почетното попадение за домакините при числен превес в началото на втората част.

Детройт постигна убедителен успех с 4:0 в залата на Лос Анджелис. 25-годишният новобранец на вратата на гостите Джаред Коро отрази рекордните в кариерата си 34 шайби и записа първи "шътаут" в лигата. Томаш Ванек се отлече с два гола, а Андреас Атанасиу завърши с попадение и две асистенции и за първи път записа 3 точки в мач от НХЛ. Антъни Манта добави гол и асистенция. Патрик Кейн се разписа в 56-ата секунда на продължението, а Чикаго надделя с 4:3 над Бъфало в "Юнайтед Сентър". Кейн добави и две асистенции, а Артьом Анисимов вкара два гола за десетата поредна победа на домакините над съперника. Патрик Маруун записа първи хеттрик в кариерата си, а вратарят Кам Талбот отрази 33 шайби при успеха на Едмънтън над Бостън с 4:3.