Яромир Ягър изравни Марк Месие по точки във вечната ранглиста на НХЛ

Живата легенда на Националната хокейна лига Яромир Ягър се изравни на второто място по точки във вечната ранглиста със славния нападател на Ню Йорк Рейнджърс Марк Месие.

44-годишният чех стори това, след като регистрира 3 асистенции за успеха на Флорида с 4:3 след дузпи над гостуващия Бъфало Сейбърс. По този начин Ягър и Месие имат вече по 1887 точки по системата гол плюс пас.

С третата си асистенция в мача Ягър подаде на Ник Бюгстад, който изравни за 3:3 по-малко от 4 минути преди края на редовното време.

При дузпите Винсънт Трочек и Александър Барков бяха точни за "пантерите", докато Райън О'Райли и Кайл Окпосо пропуснаха за Бъфало.

Правещият фурор в лигата през този сезон тим на Кълъмбъс постигна десета поредна победа, след като се наложи с 3:2 след дузпи над гостуващия Лос Анджелис.

Кам Аткинсън за Кълъмбъс и Джеф Картър за Лос Анджелис бяха точни по веднъж през втората и третата част, за да завърши срещата 2:2 в редовното време.

При наказателните удари двамата също се разписаха, но за Кълъмбъс това стори и Сам Ганье, докато за усилията си Картър не получи никаква подкрепа от съотборниците си.

В голямото дерби в дивизия "Метрополитън" Питсбърг разгроми със 7:2 гостуващия Ню Йорк Рейнджърс и го изпревари на първото място в дивизията.

Майкъл Грабнър реализира за "рейнджърите" във втората минута на третата част, за да намали резултата на 2:3, но след това пред вратата на гостите се развихри истинска буря, завършила с попадения на Джъстин Шулц, Брайън Ръст, Патрик Хорнквист и Ник Бонино.