Арсенал догони Манчестър Сити на върха (видео)

Арсенал постигна шеста поредна победа в Премиър лийг, надделявайки с 3:2 над Суонзи на "Емиратс". Благодарение на този успех и на грешната стъпка на Манчестър Сити лондончани се изравниха по точки с лидера във временното класиране. Тио Уолкот (26', 33') даде аванс от два гола на домакините, но Гилфи Сигурдсон (38') намали до почивката. През второто полувреме двата отбора размениха по един гол чрез рожденика Месут Йозил (57') и Борха Бастон (66'). Двадесет минути преди края Арсенал остана с човек по-малко, след като Гранит Джака получи червен картон, но селекцията на Арсен Венгер успя да съхрани аванса си до края .

Арсен Венгер заложи на същите 11, които измъкнаха драматичната победа над Бърнли преди две седмици. Новият мениджър на Суонзи Боб Брадли бе направил три промени в състава на "лебедите" в сравнение с двубоя с Ливърпул - Тейлър, Фернандес и Бароу стартираха днес.

В 12-ата минута Мустафи засече с глава центриране на Йозил от корнер. Топката обаче срещна гредата. Тио Уолкот изведе домакините напред в 26-ата минута. Белерин пробва да свали с глава едно дълго подаване в наказателното поле, Амат опита да пресече, но се засуети и Уолкот стигна до топката и я прати във вратата отблизо. В 33-ата минута отново той удвои. Фернандес опита много неуспешно да изчисти с глава центриране от корнер пред вратата на Фабиански, получи се рикошет и топката стигна до Уолкот, който отново с лекота я прати във вратата - 2:0. Само пет минути след това Джака сгреши фатално и подари топката на Сигурдсон, който с техничен удар от границата на наказателно поле намали. В самия край на полувремето Амат пропусна да изравни с глава.

В 57-ата минута Йозил отбеляза рождения си ден с гол за 3:1. Германецът засече на далечната греда центриране на Алексис, с което възстанови аванса от два гола на "топчиите". Интригата обаче отново се върна в 66-ата минута. Бароу преодоля Монреал и намери влезлия в игра няколко минути преди това Борха Бастон, който не сгреши отблизо.

В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Гранит Джака получи директен червен картон заради циничен фаул срещу Бароу. Шест минути след това именно Бароу пропусна чудесна възможност да изравни, стреляйки с глава право в ръцете на Чех. Десет минути преди края Сигурдсон стреля опасно, но топката премина над напречната греда.

В 84-ата минута гредата лиши Уолкот от хеттрик. В добавеното време английският национал пропусна нова страхотна възможност.

В крайна сметка Арсенал заслужено взе трите точки и се изравни на върха с лидера Манчестър Сити. Суонзи е 18-и с едва четири точки.