Интер спря серията на Рома на "Олимпико" (видео)

Интер спря серията от осем поредни победи на Рома насред "Олимпико" в голямото дерби на 30-ия кръг на Серия А. Двубоят между третия и четвъртия във временното класиране завърши 1:1, като първи до гол стигнаха гостите чрез Иван Перишич в 53-ата минута. Последвалият натиск на Рома даде резултат в 83-ата, когато Раджа Наинголан успя да преодолее стабилния до този момент Ханданович.

Загуба на "нерадзурите" на практика щеше ги изхвърли от битката за третото място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига, каквото е и целта пред двата отбора.

Двубоят започна с мощен домакински натиск, но "вълците" стигнаха до първото си чисто положение едва в 10-ата минута, когато Стефан Ел Шаарауи напредна в наказателното поле и пусна топката успоредно на голлинията, но Нагатомо с решителна намеса я изчисти в ъглов удар.

Интер се възползва по отличен начин от първата си възможност за остра контраатака и създаде опасно положение пред вратата на Шчесни, но играч на Интер сбърка в атака и всичко свърши. Постепенно играта се изравни и опасностите започнаха да се редуват и пред двете врати, а Перишич беше много близо до откриване на резултата.

В 32-ата минута Марсело Брозович не завърши по най-добрия начин поредната атака на Интер, като стреля неточно от близка дистанция.  В 35-ата минута Мохамед Салах отбеляза фантастичен гол, но той беше отменен, тъй като египетският национал се е намирал в засада при подаването на Миралем Пянич.

В 40а-ата минута Рома създаде поредната опасност пред вратата на гостите, но вратарят на "нерадзурите" Ханданович отрази мощния удар на Ел Шаарауи. Домакините започнаха доста тромаво втората част и си платиха за това в 53-ата минута, когато хърватинът Иван Перишич се възползва от грешка на Алесандро Флоренци, напредна в наказателното поле и преодоля Шчесни за 1:0. Голът стресна домакините, които се устремиха в атака, но не последва нищо опасно.

В 61-ата минута Гари Медел игра опасно с високо вдигнат крак и ритна в лицето Миралем Пянич.  Именно босненецът се нагърби с изпълнението на отсъдения пряк свободен удар, но топката беше отклонена от стената в корнер. В 67-ата минута Ханданович отново опази мрежата си суха след удар с глава на Един Джеко.  Минута по-късно босненецът отново разочарова, след като не успя да отправи точен удар отблизо. Същото се случи и в 75-ата минута, когато Ел Шаарауи стреля силно, но топката излезе в аут.

В 80-ата минута Ханданович отчая и Салах, след като отрази негов мощен удар от наказателното поле. В 83-ата минута обаче вратарят на Интер беше принуден да капитулира след удар по земя на Раджа Наинголан. Резултатът се запази докрая и така двата тима си поделиха по точка, което беше добра новина за отбора на Фиорентина, който също се бори за призовото трето място. "Виолетовите" имат 54 точки, докато Интер е с 1 повече, а Рома има 60 на третото място.

СТАТИСТИКА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!