Падане в първия манш отне възможността за добро представяне на Петър Петров в Мексико

Тежка катастрофа на старта на първия манш причини лошо класиране на Петър Петров в Гран при на Мексико - предпоследен кръг от световния шампионат по мотокрос. Българският пилот от заводския тим на Кавазаки беше блъснат от французина Валентин Жило, като моторът буквално се стовари върху него. Българският състезател в клас МХ2 е бил закаран веднага в болница с контузия на врата. Преди това уикендът започна добре за Петров, който се нареди на десето място в квалификацията и имаше реален шанс за класиране на подиума.

"Претърпях голямо падане на старта след добър скок и си нараних врата. Все пак се надявам нещата да отшумят и да бъда добре за Гран при на САЩ. До момента на падането всичко за мен вървеше перфектно. Моят съотборник Томас Ковингтън се справи много добре. Искам да благодаря на целия екип на "Кавазаки Рейсинг Тийм" за помощта, която ми оказват. Сега имам нужда от възстановяване, за да мога да завърша силно този сезон", каза Петров.

"Все пак, въпреки тежкия инцидент, българският пилот прибави 3 точки към актива си и в момента се намира на десета позиция в генералното класиране със сбор от 304 пункта. Победител в клас МХ2 на трасето в Леон след драматично състезание стана съотборникът на Петър - Томас Ковингтън. Лидер продължава да бъде словенецът Тим Гайзер (Хонда) с 556 точки, следван от Паулс Йонас от Латвия с КТМ и 538 точки. Трети е Макс Ейнсти от Великобритания с Кавазаки - 506 точки.

Финалът на световния шампионат по мотокрос е идният уикенд в САЩ на легендарното трасе "Глен Хелън". След това пилотите се отправят към Франция, където ще бъде проведена световната купа на нациите.

снимка: clubs1.bg