Нова доза магия от Къри, Уориърс са на крачка от финал (видео)

Стеф Къри показа нова доза магия срещу Хюстън Рокетс, а Голдън Стейт Уориърс са на крачка от финал в НБА, след като спечелиха първото си гостуване в Тексас със 115:80 и вече водят с 3-0 победи във финалите на Западната конференция. Така “воините” се нуждаят от само още една победа, за да затворят тази страица от приказния си сезон и да си осигурят място в битката за трофея “Лари О’Брайън”.

“Най-полезният играч” на сезона Стеф Къри бе под пара и “ракетите” така и не намериха отговор за играта му. Гардът наниза впечатляващите 40 точки при фантастична успевавемост - 7/9 за 3 точки, 5/10 за 2 точки и 9/10 от наказателната линия. Освен това звездата на гостите се отчете и със 7 асистении, 5 борби, 2 отнети топки и 1 чадър за 35 минути игра, а четирите технически грешки със сигурност остават на заден план при такова общо представяне.

Клей Томпсън и Дреймънд Грийн добавиха по 17 точки, като Грийн овладя 13 борби и направи 5 асистенции, а Андрю Богът и Фестъс Езели приключиха съответно с 12 и 10 точки за победителите.

За Рокетс най-резултатен бе Джеймс Хардън със 17 точки, но това далеч не бе едно от най-добрите му представяния. “Брадата” бе трагичен в стрелбата - 3/16 от игра, включително 1/5 от тройката, а освен това завърши със скромните 4 асистенции и 3 борби.

Джош Смит вкара 16 точки, Дуайт Хауърд се отчете с 14 и 14 борби, а Кори Брюър се включи с 13 точки от пейката.

Уориърс поведоха с двуцифрена разлика още след първата четвърт, а след това продължиха да налагат волята си, като нито за миг не свалиха оборотите и закономерно стигнаха до триумф с 35 точки разлика. Иначе гостите от Оуклънд имаха превъзходство във всички статистически показатели - борби (60 срещу 39 за Хюстън), асистенции (26-15), отнети топки (9-7) и блокирани изстрели (6-4).

Мач №4 отново е в Хюстън и по програма ще се играе в нощта на понеделник срещу вторник.