Опълченски Литекс оцеля срещу безидеен Лудогорец (видео)

Отборите на Литекс и Лудогорец не успяха да излъчат победител в днешния мач от 1/4-финалите за купата на България и по този начин оставиха развръзката за реванша на 18-ти март в Разград. Двата тима изиграха скучен мач и завършиха при резултат 0:0.

През първото полувреме Литекс се опитваше да се надиграва със своя опонент, но още със сигнала на главния съдия за втората част "оранжевите" се прибраха в глуха защита и рядко минаваха центъра. За пореден път стана ясно, че когато Лудогорец срещне добре организирана отбрана изпитва трудности.

През по-голямата част от срещата възпитаниците на Георги Дерменджиев нямаха никаква идея как да превземат вратата на своя опонент. Освен че липсваше острота и агресия, "орлите" бяха доста бавни, тромави и предвидливи, и допускаха елементарни грешки в подаванията помежду си. Негативно отражение даде и принудителната смяна на мотора на разградчани - Марселиньо, който напусна контузен.

От своя страна пък през втората част домакините бяха като опълченци. Литекс разчиташе на редки контраатаки, които не им се получаваха. Очевидно бе, че в съблекалнята Балъкав бе дал указания на своите подопечни да се приберат в собствената си половина и в крайна сметка те изпълниха зададената задача. Друг е въпросът дали този резултат устройва тима от Ловеч, предвид на това, че има реванш в Разград.

Двубоят стартира с положение пред вратата на домокините. В 7-ата минута Христо Златински изведе на добра позиция Михаил Александров, който шутира силно, но топката попадна право в обсега на стража на домакините.

Три минути по-късно Жуниор Кайсара сложи топката на главата на Марселиньо, който от чиста позиция не успя да отркие резултата.

В 14-ата минута Антон Недялков пробва късмета си отдалеч, Иван Чворович не се намеси убедително и за малко да избие кълбото в собствената си врата.

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка.

През вторите 45 минути скуката бе още по-голяма. Лудогорец диктуваше събитията на терена, но нямаше идея как да отбележи гол. От своя страна пък "оранжевите" се бяха прибрали изцяло в собствената си половина и рядко си позволяваха да минават центъра.

Заслужава си единствено да се отбележат три ситуации. В 57-ата минута Анисе отправи силен изстрел, който профуча на сантиметри от страничния стълб.

Малко по-късно гостите сътвориха бърза атака при която Фабио Ешпиньо подаде към Роман Безяк. Нападателят стреля без да се бави, но не намери целта.

В следващата атака Светослав Дяков стреля и топката срещна ръката на Перес, но съдията прецени, че няма дузпа.

В минутите до края Литекс и Лудогорец чакаха с нетърпение главния рефер да даде последния съдийски сигнал, който настъпи след триминутно продължение.