Спас Делев нокаутира Локо (Сф) и прати "смърфовете" отново на полуфинал (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (Пловдив) изхвърли третия в “А” група Локомотив (София) насред “Надежда” и стана вторият полуфиналист след Левски в турнира за Купата на България. След успех с 2:1 на “Лаута” в първия ¼-финал “смърфовете” постигнаха нов успех с 2:1 над момчетата на Димитър Васев и заслужено ще играят трети полуфинал за последните четири сезона.

Йоан Лисман откри в 32-ата минута за гостите, а Траян Траянов изравни в 43-ата минута. Спас Делев със своя първи гол за сезона в 55-ата минута прати “черно-белите” във втора поредна година сред четирите най-добри в турнира.

Играчите на Христо Колев напълно заслужено победиха видимо столичани, като можеха и да постигнат по-голяма победа. Пропуски на Спас Делев, Дани Кики, както и добрите намеси на Божидар Митрев и веднъж гредата помогнаха това да не се случи.
Емил Гъргоров 13 години по-късно отново бе титуляр за "червено-черните". Освен него Димитър Васев направи
още две промени в стартовите 11 от победата
с ЦСКА. Елтон смени Йордан Тодоров, а Траян Траянов контузения тежко Ранджелович.

Гостите поради травми и наказани бяха с пет промени от загубата с 0:3 от Берое. Меди Боурабия, Дани Кики, Александър Якимов, Здравко Илиев и Мартин Сечков започна титуляри за сметка на Дяков, Дишлиев, Горанов, Камбуров и Траянов.

Героят за домакините срещу "армейците" Преслав Йорданов пропусна да даде аванс на тима в 17-ата минута, когато сам срещу Йордан Господинов стреля в аут при бърза контраатака.

След по-добра игра през първите 30 минути гостите стигнаха до предимство в резултата. Спас Делев стреля от фаул, Божидар Митрев изби. Топката попадна в Дани Кики, който стреля от 19 метра. Коженото кълбо попадна в Ласиман, който спря топката и след това откри. Това е негов втори гол за "смърфовете", като и двата са срещу столичното Локо. Домакините изравниха 11 минути по-късно. Това стори Траянов в 43-ата минута, когато засече центриране от корнер в мрежата на Господинов.

В даденото продължение Спас Делев сам срещу Митрев пропусна да върне аванса на гостите, но стреля далеч над вратата.

Локо Пд отстрани Локо Сф за купата

На почивката Радослав Василев дебютира за гостите, след като замени Карагерен, а Иво Иванов замени Ерветон. Именно след пробив на Василев Дани Кики пропусна да се разпише за 1:2. Това стори Делев в 55-ата минута от фаул, когато изпълни отлично пряк свободен удар. Интересното е, че Боурабия искаше да изпълни статичното положение и измести Делев от мястото. Треньорът Христо Колев бе категоричен, че трябва бие Делев. Така той се върна зад топката, а секунди по-късно празнуваше с около 200 фенове на гостите своя първи гол от 10 месеца.

Бившият играч на ЦСКА направи невероятен пропуск малко след това, когато Митрев спаси. При добавката Кики също сбърка. Делев се контузи и бе заменен от Бранимир Костадинов. До края на срещата Дани Кики удари гредата, а домакините отправиха едва един единствен удар към Господинов и напълно заслужено се простиха с амбициите си да стигнат максимално напред в турнира след доброто представяне в първенството.

Успехът дава допълнителна мотивация на "смърфовете" преди дербито с Ботев (Пловдив) на "Лаута", докато Локомотив излиза срещу Черно море на "Надежда", за да затвърди трето си място в редовния сезон.