Христо Янев дебютира с разгром начело на Миньор

Миньор (Перник) постигна убедителна победа с 4:1 над Германея в дебютния мач на Христо Янев начело на тима. Двубоят бе от първия пролетен кръг в Югозападната "В" група и се игра пред около 500 привърженици в Перник. Два гола за победата вкара полузащитникът Йордан Йорданов, а по един добавиха Кристиян Димитров и Венци Бонев.

Домакините започнаха мотивирано и набързо създадоха няколко много добри възможности. В 14-ата минута Мирослав Тодоров проби отляво и центрира добра топка в наказателното поле. Вратарят на Германея Спасов обаче спаси битата с глава от Кристиян Димитров топка. Последва нова опасност пред вратата на гостите, но удар от въздуха на Александров премина покрай левия стълб.

Миньор обаче успя да излезе напред в резултата при следващата атака. Томи Костадинов проби през центъра, подаде на Кристиян Димитров и той прати топката в мрежата за 1:0. 6 минути по-късно перничани удвоиха аванса си. Йордан Йорданов се възползва от асистенция на голмайстора Димитров и вкара първия си гол в срещата. До почивката двата отбора си размениха по едно попадение. Първо гостите намалиха чрез Радостин Джогански, който бе оставен непокрит при центриране от фаул, а в последните секунди на полувремето Венци Бонев с глава върна аванса от два гола за "жълто-черните".

През втората част превъзходството на Миньор продължи. "Чуковете" създадоха куп положения, но отбелязаха само един гол. В 86-ата минута Йордан Йорданов пое една топка на границата на наказателното поле и с мощен шут с левия крак я прати в долния десен ъгъл за крайното 4:1.

Така перничани продължават гонитбата с лидера Оборище (Панагюрище), който разби с 4:0 Велбъжд в Кюстендил. Тимът от Панагюрище е лидер с 36 точки в актива си, докато Миньор е 4-ти, с 3 по-малко.