Няма Коби? Няма проблем! Лейкърс нокаутираха Уориърс

Коби Брайънт получи почивка за първи път през сезона и не игра за Лос Анджелис Лейкърс, а в негово отсъствие съотборниците му поднесоха изненадата на вечерта, надигравайки лидера в Лигата до момента Голдън Стейт Уориърс със 115:105.

За първи път през сезона гостите изоставаха с двуцифрена разлика още след края на първата част (34:24), след което така и не успяха да се върнат в мача, а преди началото на последната част изоставаха с цели 23 точки (95:72).

Лейкърс показаха отлична отборна игра и общо седем от играчите на Байрън Скот завършиха с двуцифрен точков актив, предвождани от Карлос Бузър, реализирал 18 точки плюс 9 борби и 3 асистенции. Рони Прайс също игра силно и се отчете със 17 точки и 9 асистенции, а Ник Йънг се включи с 14 точки като шести човек.

За гостите от Оуклънд Стеф Къри вкара 22 точки за 30 минути игра, но също така направи и цели 7 грешки. Клей Томпсън му партнира добре с 18 точки, а Дейвид Лий вкара 12.

Уориърс имат баланс от 23 победи и 4 загуби, докато Лейкърс са с актив от 9-19.

Получилият почивка Брайънт обича да играе срещу Уориърс - именно “воините” са любимата му жертва, като в срещите с Голдън Стейт Коби записва по 27.9 точки средно на мач, повече отколкото срещу който и да е друг съперник в НБА.

Голдън Стейт гостува на другия тим от Ел Ей - Клипърс в четвъртък, докато Лейкърс пътуват за Чикаго, където ще премерят сили с Булс, отново в четвъртък.