Нефтохимик 2010 нанесе първо поражение на Хасково

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели дербито на VIII кръг в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при гостуването си на Хасково 2012 с 63:59, като по този начин бургазлийки нанесоха първо поражение от началото на сезона на селекцията на Елена Станкова.

Най-резултатна за победителките беше Шарел Алън с 12 точки, Драгана Гобелжич се отличи с „дабъл-дабъл” – 11 точки и 12 борби, а Ивелина Вранчева добави 11 точки за успеха.

Ралица Нанева отбеляза 23 точки за Хасково, а Сиера Робъртсън-Уорън записа на сметката си пореден „дабъл-дабъл” – 20 точки и 16 борби.

Баскетболистките на Нефтохимик 2010 започнаха ударно и след силна игра в защита и концентрация при стрелбата, бургазлийки си осигуриха комфортна преднина след първите десет минути – 24:8. През втория период момичетата на Елена Станкова успяха да спрат устрема на съперничките си, но това им помогна единствено да стопят леко пасива си – 28:41 и оставиха истинската битка за обрат за второто полувреме.

Домакините се доближиха още повече до Нефтохимик след серия от 7:2 в началото на третата четвърт, но до края на периода така и не успяха да наложат волята си и продължаваха да изостават след 30 минути игра – 44:52.

До средата на заключителната част интригата в срещата се завърна с пълна сила след тройка на Нанева и две точки на Робъртсън-Уорън за 57:58, но силите н Хасково не стигнаха за повече, а в самия край Перостийска и Алън бяха точни от линията за наказателни удари и оформиха крайния резултат за победата на гостенките от Бургас – 63:59.