Перуджа с 9-а поредна победа

В друг мач от кръга Сър Сейфти (Перуджа) загуби гейм от новака Ревивре (Милано), но спечели с 3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:19) за радост на феновете си в "Пала Еванджелисти" и записа 9-а поредна победа във всички турнири и 6-та в Суперлигата на Италия.

Треньорът на домакините Никола Гърбич трябваше да се лиши от титулярния си разпределител Лучано Де Чеко, който има проблем с коремния мускул. Така на негово място игра Адриано Паолучи, а като резерва в първия гейм се появи опитният 42-годишен черногорец Горан Вуйевич, който остана до края на терена и записа 7 точки (1 блокада, 40 % в атака).

С 23 точки се отличи германецът Кристиан Фром (1 блокада, 62 % в нападение), а сръбският ас Александър Атанасийевич добави 22 (2 аса, 1 блокада, 54 % в атака).

За гостите от Милано словакът Милан Бенч реализира 16 точки (1 ас, 1 блокада, 44 % в нападение).