Един гол изведе Борусия (Д) над чертата (видео)

Борусия (Дортмунд) победи гостуващия Хофенхайм с 1:0 и се отлепи от дъното на класирането в Бундеслигата. Скъпоценното попадение за отбора на Юрген Клоп отбеляза Илкай Гюндоган в 17-ата минута. Домакините направиха много пропуски след почивката, когато гол на Пиер-Емерик Обамеянг неправилно беше отменен. Футболистите на Хофе пък имаха претенции за неотсъдена дузпа в последните минути.

Началото на мача беше равностойно, но Борусия успя да стигне до ранен гол. В 17-ата минута центриране на Пиер-Емерик Обамеянг беше засечено с глава от Гюндоган, който не остави шансове на вратаря на гостите Оливер Бауман. Хофе можеше да изравни малко преди почивката, но Свен Шиплок стреля покрай вратата.

Втората част започна с отменено попадение на Обамеянг. Националът на Габон довкара топката с летящ плонж след отклонено центриране от корнер, но страничният рефер вдигна флага за засада. Повторенията показаха, че Обамеянг не е бил зад защитата и помощникът на Феликс Цвайер е сбъркал. В 60-ата минута Гюндоган можеше да отбележи втория си гол в мача, но от удобна позиция шутира в аут.

"Жълто-черните" продължиха да диктуват темпото на игра и с лекота преодоляваха отбраната на Хофенхайм. Бауман спаси удар на останалия очи в очи с него Обамеянг, а четвърт час преди края острието на Борусия видя изстрелът му да среща страничната греда, но отново след намеса на Оливер Бауман.

Последваха нови пропуски на Гюндоган и Хенрих Мхитарян, а единствената по-добра атака на гостите беше провалена от звездата на тима Роберто Фирмино. Въпреки това, Хофе можеше да се добере до равенството, но в 85-ата минута Фелик Цвайер не отсъди дузпа за нарушение на Суботич в наказателното поле на домакините.

В крайна сметка Борусия удържа победата и поне временно напусна зоната на изпадащите изкачвайки се на 14-а позиция с 14 точки. Хофенхайм е седми с актив от 20 точки.

ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!