Монтана 2003 измъкна победата в Самоков

Отборът на Монтана 2003 записа нова победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Рилски спортист (Самоков) със 72:67.

Карън Дуевър беше най-резултатна за победителките – 23 точки, а Даниела Петева и Мария Цанкова вкараха съответно по 16 и 13 точки.

Клеандра Робъртс вкара 23 точки за Рилецо, а Вероника Джикова се прибра в съблекалнята със 17 точки на сметката си.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, след като още през първата четвърт баскетболистките на Монтана демонстрираха висока класа в защита и концентрация в нападение, които им позволиха да поведат с 24:12. През вторите десет минути домакините от Самоков се съвзеха от лошия старт на двубоя и спряха устрема на съперничките си, но въпреки това, на почивката, преднината на Монтана бе 15 точки - 44:39.

Ситуацията се преобърна на 180 градуса през третия период на двубоя, след като момичетата на Рилецо излязоха крайно мотивирани да търсят обрат и усилията и бяха възнаградени. Те взеха частта с 13:7, а с това намалиха и изоставането си само на девет точки – 42:51, а в заключителните десет минути домакините дори скъсиха пасива си до само 2-3 точки, но в този момент късметът определено не бе с тях и Монтана успя да запази лидерството си до последния съдийски сигнал – 72:67.