Балкан без проблеми при визитата си в Бургас

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна очаквана победа в двубоя си от V кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Черноморец в Бургас с категоричното 83:65 в двубой, който се игра в зала „Бойчо Брънзов” край морето.

Павел Маринов беше най-резултатен за гостите – 19 точки, а Мартин Маринов и Ненад Сулович добвиха съответно по 18 и 17 точки за успеха.

Емил Бинев беше най-резултатен за „Акулите”, след като отбеляза 16 точки, Илия Милутинович се отличи с „дабъл-дабъл” – 14 точки и 10 борби, а Константин Коев и Богдан Боев завършиха с по 9 точки всеки.

Още от първия съдийски сигнал момчетата на Александър Тодоров поеха пълен контрол върху събитията на терена и без особени трудности гостите успяха да поведат с десет точки след първата четвърт – 28:18. През вторите десет минути гостите намалиха темпото, но това не повлия на случващото се на теренаи Балкан успя да съхрани аванса си на почивката – 41:31.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено – ботевградчани бяха пълни господари на терена и спокойно покачиха още повече аванса си – 60:44, а в заключителните десет минути двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 83:65 в полза на Балкан.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БАЛКАН 65:83 (18;28, 13:13, 13:19, 21:23)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Александър Дяковски 4, Богдан Боев 9, Константин Коев 9, Любен Пасков 8, Илия Милутинович 14 (Стефан Кесов, Димитър Рошманов 3, Емил Бинев 16, Велислав Костов)

БАЛКАН: Педжа Стаменкович 5, ИВан Лилов 9, Павел Маринов 19, Вукота Павич 8, Ненад Шулович 17 (Димитър Маринчешки 4, Радослав Кочев, Станислав Ваклинов 3, Тенчо Тенчев, Мартин Маринов 18)