Уесли СнайПер взриви Фенербахче с две торпеда (видео)

Галатасарай спечели голямото дерби на Турция срещу Фенербахче, благодарение на два късни гола на Уесли Снайдер. Холандецът се разписа със страхотни далечни шутове в 88-ата и 90-ата минута, а Алпер Потук намали в последната секунда на срещата за крайното 2:1.

"Жълтите канарчета" играха с човек по-малко от 53-ата минута, след като Бруно Алвеш получи директен червен картон, тъй като вдигна високо крак и удари в гърба Блерим Джемайли.

Въпреки натиска на домакините до гол се стигна чак в 88-ата минута. Снайдер стреля с десния крак от близо 30 метра и не остави никакви шансове на Волкан Демирел, пращайки топката в горния му ъгъл. Две минути по-късно холадецът повтори упражнението и с нов мощен шут направи 2:0.

Буквално в последната секунда на мача Потук намали, след като Хасан Али Калдъръм открадна топката от Орелиен Шеджу на тъч линията и намери нападателя на празна врата, който нямаше как да сбърка. При повторенията обаче се видя, че топката бе напуснала тъч линията при битката между Калдъръм и Шеджу, но съдията Джюнейт Чакър остави играта да продължи.

Така или победата на Галатасарай не избяга и така тимът на Чезаре Прандели е лидер в класирането с 13 точки от шест мача. Фенербахче е с три по-малко на пето място.

ГАЛАТАСАРАЙ - ФЕНЕРБАХЧЕ 2:1
1:0 Снайдер (88)
2:0 Снайдер (90)
2:1 Потук (95)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!