Шампионът Епитропов и родните плувци отново у нас след Европейското в Белград

Рилски спортист с категорична победа над Драма

Отборът на Рилски спортист (Самоков) стартира с категорична победа участието си на приятелския турнир „Самел 90”, след като се наложи над гръцкия Драма със 103:84.

Върнан Тейлър беше най-резултатен за домакините с 21 точки, Антъни Гуджино добави 20 точки, а Йордан Бозов и Йън Чайлс приклчиха с по 19 точки.

Баскетболистите на Рилецо тръгнаха много силно в нападение, а гигантът Йън Чайлс бе неудържим под коша, което даде и отлична преднина за българите – 9:2. Само две минути след първия съдийски сигнал гостите взеха прекъсване, което донесе желания резултат и малко след подновяването на играта се стигна до пълен обрат, но с два фала в самия край Бозов отново върна лидерството на тима си – 30:29.

Домакините тръгнаха силно и във втората четвърт и поведоха с 41:35 след нови два фала на Бозов, но наред с отличната игра в нападение, момчетата на Росен Барчовски допуснаха много грешки в дефанзивен план. Това даде отлична възможност на гостите от Гърция отново да скъсят изоставането си и дори да поведат в края на полувремето – 56:55 след кош на Хрисикуполос.

В първите минути след почивката отборът на Рилецо доминираше изцяло на терена и стигна до една от най-големите разлики в своя полза от началото на мача – 85:76 след забивка на Чайлс в последната секунда на третия период.

В началото на заключителните десет минути разликата скочи на 15 точки след тройка на Дарин Иванов, като това уби напълно интригата в мача. До последния съдийски сигнал гостите спряха да играят, а от своя страна самоковци не намалиха темпото и стигнаха до аванс от 19 точки, за крайното 103:84.