Двама наши легионери в Лига Европа

Само двама български футболисти играха тази вечер за чуждестранен клуб в турнира Лига Европа - факт, който затвърждава мнението, че българите не са търсени подкрепления дори и за по-скромни клубове, играещи в ранните етапи на състезанието.

32-годишният ляв бранител Радомир Тодоров игра 66 минути за азарбейджанския Хазар-Ленкоран, след което беше заменен от бразилеца Вандерсон Скардуели. Тимът му обаче нямаше никакъв шанс при гостуването на сериозния отбор на Макаби (Хайфа) и логично отстъпи с 0:2. Езра в 37-ата минута, както и ветеранът Амир Турджеман се разписаха за зелените от Хайфа.

Бранителят Радко Мутафчийски пък се появи като резерва за своя македонски ФК Търново при гостуването на Хайдук (Сплит), което македонците загубиха с 1:2. Юношата на Левски се появи в игра в 62-ата минута при резултат 1:1, а впоследствие имаше роля при задържането на сравнително благоприятния резултат за гостите преди реванша.

Една българска съдийска бригада ръководи днес среща от този етап на турнира. Тун (Швейцария) и Чихура (Грузия) завършиха при резултат 2:0, като главен съдия на мача беше Ивайло Стоянов. Иво Колев и Крум Стоилов бяха назначени за асистенти, а Таско Тасков- четвърти съдия.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!