Челси победи Брайтън с 4:2 в мач от 6-тия кръг на Премиър лийг. Над всички в тима на Енцо Мареска бе Коул Палмър, който отбеляза цели четири гола още през първата част (21', 28' - дузпа, 31' и 41'), с стана първият играч в историята на Премиър Лийг, реализирал толкова попадения още през първото полувреме на един мач. С добра игра отново се отчете и преотстъпеният от Манчестър Юнайтед Джейдън Санчо, който спечели дузпата за тима си и се отчете с още една асистенция. Иначе в 7-ата минута Жоржиньо Рютер откри резултата за Брайтън след много груба грешка на стража на домакините Роберт Санчес, а другият гол на чайките, дело на Карлос Балеба, също дойде след неубедителни изяви на стража и защитата пред него. Челси обаче се представи на много високо ниво, като създаде много положения и освен четирите гола на Палмър бяха отменени и още няколко попадения за "сините" от Лондон.