Манчестър Сити прекъсна серията от три поредни загуби в двубоите за “Къмюнити Шийлд” и спечели трофея, след като победи със 7:6 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) градския си съперник Манчестър Юнайтед на “Уембли”. Така шампионът в Премиър лийг взе известен реванш от “червените дяволи” за загубата във финала за ФА Къп през май. Двубоят бе доста равностоен в редовното време, като двата отбора удариха по една греда, а гол на Бруно Фернандеш бе отменен заради засада. Все пак "червените дяволи" имаха по-добрите възможности и до голяма степен заслужено взеха аванс след гол на Алехандро Гарначо в 82-рата минута. Бернардо Силва обаче изравни минута преди края, а след това пропусна първата дузпа за "гражданите". Юнайтед обаче изпусна предимството си и тук и след пропуски на Джейдън Санчо и Джони Еванс и в крайна сметка загуби.