Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ливърпул направи Ериксон най-щастливия човек в празник на „Анфийлд“

Популярният треньор от миналото Свен-Йоран Ериксон реализира своята голяма мечта да изведе Ливърпул като мениджър в поне една среща.През януари 76-годишният Ериксон обяви ужасяваща новина, че е болен от рак в последен стадиий. Тогава шведът разкри, че винаги е бил привърженик на Ливърпул и една от мечтите в живота му е била да бъде мениджър на тима.Това се случи в демонстративен двубой с благотворителна цел между именитите футболисти на мърсисайдци от миналото и такива на Аякс. На „Анфийлд“ „червените“ се наложиха с 4:2 след като направиха обрат от 0:2.Аякс поведе след попадения на Дерк Буурихтер във втората и Кики Мусампа в 43-та та минута. Домакините стигнаха до победата след почивката, попаденията бяха вкарани от Грегори Винял, Джибрил Сисе, Набил Ел Жар и Фернандо Торес.