Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи с 4:3 след продължения историческия си съперник Ливърпул на „Олд Трафорд“ в голямото дерби от 1/4-финалната фаза на надпреварата. „Червените дяволи“ изиграха много силни първи 35 минути и заслужено поведоха след гол на Скот Мактоменей (10'), който пропусна страхотна възможност да удвои. След това обаче Ливърпул намери ритъма си. Първо попадение на Ендо бе отменено заради тънка засада на Салах, а след това в рамките на три минути в края на полувремето и в добавеното време Алексис Мак Алистър и Мохамед Салах направиха пълен обрат. След почивката Ливърпул контролираше напълно играта, но при една от малкото си атаки „червените дяволи“ стигнаха до изравнително попадение на Антони в 87-ата минута. След това гредата спаси Юнайтед след удар на Елиът, а Рашфорд направи голям пропуск в добавеното време. Така се стигна до продължения. В първото от тях домакините изглеждаха по-свежия отбор, но пък мърсисайдци поведоха с гол Харви Елиът, дошъл с помощта на рикошет, в 105-ата минута. Маркъс Рашфорд обаче изравни в 112-ата минута, а Амад Диало донесе знаменития успех на на своя отбор с гол в 121-вата минута. Така Манчестър Юнайтед запази шансове за трофей през тази кампания и същевременно уби мечтите на Ливърпул за квадрупъл в последната сезон на Юрген Клоп като мениджър на мърсисайдци.