Щутгарт продължава с феноменалния си сезон, след като спечели с 3:2 гостуването си на Волфсбург в мач от 24-тия кръг от Бундеслигата. „Швабите“ поведоха в резултата още в 14-та та минута след попадение на щатния голмайстор на тима Серу Гираси, като именно и при такъв резултат се оттеглиха на почивката. В началото на второто полувреме Йоаким Меле изравни за „вълците“, но четири минути по-късно отново Гираси върна аванса на своя тим. Гостите стигнаха и до трето попадение след това, но то бе отменено заради засада на Йоша Вагноман. Защитникът все пак стигна до попадение в 78-та минута с което увеличи аванса на своя тим. Силите на домакините стигнаха до там, че те да върнат само един гол дело на Лукас Нмеча в 83-та та минута. С тази победа Щутгар вече има 50 точки и е на 3-та та позиция, докато Волфсбург са 13-ти с 25 точки.