Спартак (Пловдив) се наложи с 3:2 над Локомотив II (Пловдив) и остана на близо върха в класирането. Двубоят бе от програмата на 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Получи се истинско дерби в „града под тепетата“, в което паднаха много голове, а имаше и греди и други интересни моменти. Началото бе вихрено за „гладиаторите“, като с попадение се отчете Тодор Тодоров още в 4-ата минута. Йордан Пейчинов удвои аванса четвърт час след това. Скоро Тодоров направи преднината на гостите 3:0 и Спартак вече предчувстваше победата. Локо обаче не се предаде и Иван Узунов намали на 1:3 в 38-ата минута. Съотборникът му Тони Лесов пък тресна гредата малко преди почивката. Секунди след паузата, същото направи и голмайстора на „спартаклии“ Тодоров. Интригата отново се заплете в 56-ата минута, когато влезлия като резерва Мартин Хайдаров направи 2:3. В 82-ата минута Лесов се контузи, но Локо вече нямаше право на повече смени и младите „смърфове“доиграха срещата в намален състав.