Отборът на Лийдс се добра до 1/8-финала за ФА Къп, след като спечели преиграването с Плимут с 4:1 като гост. В първата среща нямаше победител и тя завърши 1:1, което наложи и днешното преиграване. Илия Груев отново бе титуляр за гостите, като записа пълни 120 минути на терена и се представи на ниво, като бе определен за играч на мача. Уилфред Ньонто даде преднина на Лийдс в 66-ата минута с удар извън наказателното поле, но Плимут изравни чрез Брендън Галоуей в 78-ата минута, който се разписа с глава отблизо. Така се стигна до продължения, в които обаче гостите наложиха волята си. Първо в 97-ата минута Крисенсио Самървил направи резултата 1:2, след като получи отляво, освободи си пространство в наказателното поле и със страхотен шут в далечния ъгъл заби топката неспасяемо в мрежата. В 111-ата минута Жоржиньо Рютер успокои гостите с трети гол. Той бе точен с изстрел по земя от точката на дузпата. Йоркширци добавиха и четвърто попадение в 117-ата минута, което всъщност бе автогол на Райън Харди. Тук основна роля имаше и Груев, който центрира от корнера, след който падна попадението. Така Лийдс се класира на 1/8-финал в турнира, като техния съперник ще бъде определен в преиграването между Челси и Астън Вила.