Иран успя да отстрани Япония на 1/4-финалите от Купата на Азия с 2:1 след пълен обрат и доста драматично развитие на двубоя. “Самураите” откриха резултата малко преди изтичането на половин час игра, когато отлично взаимодействия отляво даде възможност на Хидемаса Морита да напредне добре, да преодолее бранител и да реализира за 1:0. Иран стигна до изравнително попадение десет минути след началото на втората част, когато несъсредоточена игра на представителите на Страната на изгряващото слънце в отбрана. Това позволи на Сердар Азмун, който се бе върнал в малко по-задни позиции, да намери отлично Мохамед Мохеби, който изпревари Икатура и реализира за 1:1. Драмата в двубоя достигна своята кулминация в последната минута на продължението, когато отново двама бранители на Япония не се ориентираха добре, Тиясу изрита топката в тялото на Ко Икатура, кълбото бе откраднато от Рамин Резаейен, а Томиясу в опит да изчисти го фаулира безкомпромисно. Така се стигна до дузпа, а с голямата отговорност се нагърби Алиреза Джаханбахш, който с много силен изстрел реализира и прати своя отбор на полуфиналите.