Иран се класира много трудно за четвъртфиналите в турнира за Купата на Азия след драматичен успех над Сирия с 6:5 след изпълнение на дузпи. В редовното време на последния от осминафиналите двата тима си размениха по един гол - също от наказателни удари. Мехди Тареми реализира за персите в 34-тата от дузпа, но след почивката Омар Хрибин изравни в 64-тата. В последната минута на редовното време Тареми беше изгонен за втори жълт картон. Отборът на Сирия обаче не успя да се възползва и в добавените 30 минути по никакъв начин не затрудни фаворита, заради което се стигна до развръзка чрез дузпи. При изстрелите от бялата точка в края иранците бяха безгрешни и вкараха всичките си пет, докато капитанът на съперника Фахд Юсеф пропусна при втория шут и това реши изхода на мача.